• Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • До закінчення залишилось
  Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

Краматорська міська рада дала старт конкурсу проектів

Починаючи з середи, 19 жовтня, мешканці Краматорська можуть подавати проекти по благоустрою міста.

Починаючи з середи, 19 жовтня, мешканці Краматорська можуть подавати проекти по благоустрою міста. Про це було повідомлено на засідання Координаційної ради по виконанню міської цільової програми «Громадський бюджет міста Краматорська на 2016-2020 роки».

Період подання проектів на конкурс «Громадський бюджет» триватиме протягом 30 робочих днів і закінчиться 29 листопада 2016 року. Після цого пропозиції, які було отримано від громадян, перевіряє Координаційна рада та структурні підрозділи міської ради і за результатами або допускає до голосування, або пропоную автору доопрацювати заявку. Голосування за подані проекти заплановане на січень 2017 року.

На засіданні Координаційної ради також були присутні представники громадських організацій «Нова енергія» (м. Харків) та SociaBoost (м. Київ), які за підтримки Програми США з міжнародного розвитку USAID допомагають Краматорську у запуску конкурсу.

«Завдяки підтримці,  яку ми отримали, краматорчани зможуть подати проект через Інтернет за допомогою новітньої електронної системи, яка прив'язана до офіційного сайту міськради. Також ми запустили пункт подання заявок у приміщенні виконкому, де громадян зможуть проконсультувати, прийняти проекти та голосування на паперових носіях. Зараз ведемо перемови з селищними радами. Я сподіваюся,  вони будуть зацікавлені відкрити такі пункти прийому заявок у себе, щоб мешканці селищ, де покриття мережі Інтернет не поширюється на всю територію, мали змогу приймати участь у конкурсі», - доповів головуючий засідання Координаційної ради Артем Вівдич.

 Представники розробника провели презентацію системи та ознайомили присутніх з функціоналом.

«Ми розробили єдину систему, яка працює в 15 містах України, серед яких Київ, Львів, Тернопіль, Бердянськ  і звісно Краматорськ, - провела презентацію Катерина Борисенко – представник організації SocialBoost. - Подавати проекти через електронну систему значно простіше ніж на паперових носіях як для авторів, так і для модераторів системи. Вона захищена від накрутки голосів недоброчесними користувачами, та змін умов конкурсу навіть від адміністраторів міської ради. Усі подані проекти розміщуються на сайті, в тому числі ті, які були відхилені з позначенням причини відмови. Для зручності пошуку проектів вони можуть бути відфільтровані за 15 категоріями. Користувачі можуть завантажити на свій комп’ютер бланки заяв, голосування, довідки, контакти та інше, що підготує Координаційна рада» -

На засідання прийшли мешканці міста, для яких було проведено навчання. Учасники отримали сертифікати тренерів та зможуть проводити навчання інших авторів проектів, які звернуться за допомогою.

«Можливо, вам не вистачає дитячого майданчику у вашому кварталі, і ваші сусіди будуть з вами згодні та підтримають у голосуванні ваш проект. Проте якщо хтось запропонує оригінальну ідею, наприклад, з будування роликового треку або мотузкового парку, якого в місті ніколи не було, то його підтримають всі мешканці міста, а не лише ваші сусіди, і він виграє. Тому дуже важливо подати таку пропозицію, яка стане незвичайною, популярною та актуальною для міста», - наголосив організатор навчання Віталій Філенко.

Наступний тренінг відбудеться у суботу, 22 жовтня, починаючи з 15:00 години у приміщенні Антикризового медіа-центру за адресом: вул. Героїв України (Вознесенського), 31. Відвідувачам допоможуть навчитися у пошуку ідеї, підготовки ефективної заявки та її просуванню.